O czym świadczą kołatania serca?

Jak idę spać i staram się usnąć dostaje bardzo, ale to bardzo, silnego kołatania serca. Przed snem staram się nie myśleć. Mieszkam sama z psem oraz dwoma kotami, nikt mnie nie denerwuje. Dwa lata temu zginął w wypadku mój jedyny syn - jedyne dziecko. Nie wiem co jeszcze mam napisać. Byłam pod opieka psychologa, wszyscy mówią, że to czas leczy rany, a ja ciągle jestem chora. Może ktoś mi pomoże. Badałam serce, jest okej, ale ciągle się kołacze, co noc. Usypiam bardzo późno, rano jestem nieprzytomna. Nie wiem co jeszcze napisać.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Większość tachykardii odczuwanych jako kołatania serca nie jest niebezpieczna. Każdy czynnik podnoszący poziom adrenaliny lub wzmagający jej działanie może spowodować przyspieszenie akcji serca i wywołać tachykardię z towarzyszącym uczuciem kołatania. Wśród przyczyn, które mogą powodować takie objawy znajdują się: stres, wchłonięte lub wstrzyknięte do układu krwionośnego substancje (na przykład: kofeina, alkohol), glikokortykosteroidy, zaburzenia funkcji tarczycy czy niedobór magnezu.
Jeżeli jednak miała Pani wykonane wszystkie badania, wszystko wskazuje na przyczyny psychogenne. Wydaje się, że w ramach leczenia najlepsze efekty powinna przynieść psychoterapia.