O czym świadczą krostki na prąciu?

Witam! Przeglądając forum dermatologiczne natknąłem się na temat opryszczki na narządach płciowych. Rozpoznałem część objawów na skórze mojego prącia. Na powierzchni skóry mam małe pęcherzyki, jednak tylko u podnóży włosów na prąciu. Wygląda to tak, jakby włos wyrastał z tych pęcherzyków. To jedyny objaw- swędzenia, zaczerwienienia, strupy - nie dotyczą mojego przypadku. Mam 18 lat, zakażenie od partnerki nie jest możliwe. Bardzo proszę o analizę objawów i poradę!

Witam serdecznie!

Opryszczka płciowa jest dość częstą dolegliwością, najczęściej wywołaną przez drugi typ wirusa (HSV2).
Zmiany przyjmują charakter pęcherzyków, które mogą się zlewać i tworzyć owrzodzenia. Lokalizują się najczęściej na napletku, żołędziu, mogą się lokalizować także na trzonie prącia. Tak więc lokalizacja zmian u Pana raczej nie wskazuje na infekcję wirusem opryszczki. Tym bardziej, że jest to raczej choroba przekazywana drogą płciową.

Wskazana jest wizyta u dermatologa, po obejrzeniu zmian, badaniu lekarskim i zebraniu wywiadu lekarz będzie mógł postawić rozpoznanie i zalecić leczenie.

Pozdrawiam