O czym świadczą krosty u 15-miesięcznego dziecka?

Witam, mam problem otóż mój syn ma 15 miesięcy od zeszłej Niedzieli zaczęły pojawiać się krosty (jak by coś go ugryzlo) , żadnych objawów nie ma, tyle że te krosty pojawiają się i znikają wczoraj np miał parę na brzuchu i lopatce i zniknely , a dziś pojawiły się na ramieniu i reku i to dość dużo i wyskakują znów na karku. Czy to może być jakieś uczulenie czy choroba typu świnka ? Do lekarza niestety mamy dopiero w następnym tygodniu..

Może wprowadzała Pani w ostatnim okresie nowe pokarmy do diety dziecka? Jeśli tak, proszę odstawić dany pokarm i spróbować ponownie go wprowadzić po dłuższym czasie, pamiętając o obserwacji dziecka.