O czym świadczą krótkotrwałe epizody zawrotów głowy?

Mam zawroty glowy od jakiegos czasu byly to krotko trwale epizody ale dwa ostatnie zaniepokoily mnie poniewaz dzis stal sie drugi powazny pol dnia krecilo mi sie w glowie I raptem zakulo mnie w mostku czulam jak krew idzie mi w szyje zatyka mnie w gardle i dretwieje mi twarz i jezyk co mam z tym robic przyznam ze wystraszylam sie bardzo dziekuje za pomoc

Dzień dobry.
Zawroty głowy mogą mieć bardzo różne przyczyny - zarówno biologiczne, jak i psychologiczne. Ze względu na to, że mogą one zwiastować poważne problemy zdrowotne, proponuję, żeby udała się Pani do lekarza internisty. Na podstawie objawów, które Pani towarzyszą, powinien on skierować Panią na odpowiednie badania.

Może okazać się konieczne, żeby skonsultowała się Pani z lekarzem specjalistą. Jednak zawroty głowy mogą mieć podłoże zarówno naczyniowe, jak i na przykład kardiologiczne - dlatego najlepiej, jeśli internista zadecyduje, jaka konsultacja byłaby konieczna.

Pozdrawiam i życzę szybkiego wyjaśnienia sytuacji.
Tomasz Krasuski

www.krasuski-psycholog.pl

Witam

Zalecana jest konsultacja kardiologiczna, neurologiczna, w celu wykluczenia czynników biologicznych, trzeba zrobić badania.
Objawy mogą mieć podłoże psychogenne (zaburzenia lękowe), w takim przypadku zalecana jest konsultacja psychiatryczna, w celu zastosowania farmakoterapii lub psychoterapia, najlepiej poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.

Pozdrawiam serdecznie