O czym świadczą moje wycinki kolonoskopii?

Witam, proszę o wyjaśnienie wyników wycinków z kolonoskopi. Z góry dziękuję. Czekam na termin do specjalisty. Opis makroskopowy- drobne szare wycinki. Rozpoznanie histopatologiczne: Kątnica: - colitis chronica follicularis maioris gradus. - mucykarmin ( ) Zastawka Bauhina: - granulatio et necrosis (ulceratio) - mucykarmin (-)

Lek. Paweł Szadkowski

Przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelita grubego dużego stopnia. Ziarninowanie i martwica (owrzodzenie). Wyniki opisują stan zapalny jelita, nie ma żadnej zmiany nowotworowej czy złośliwej. Proszę spokojnie poczekać do wizyty, zależnie od Pana objawów i dolegliwości, lekarz zaleci odpowiednie postępowanie.