O czym świadczą moje wyniki insulinooporności?

Witam, czy te wyniki świadczą o insulinoopornosci. Glukoza: 102 mg/dl na czczo 115mg/dl po 1h 85mg/dl po 2h Insulina: 17,94 mU/l na czczo 86,97 mU/l po 1h 32,46 mU/l po 2h. Dziękuje za odpowiedź.

Należy pamiętać, że interpretacja badań zawsze powinna odbywać się w odniesieniu do stanu klinicznego i badania pacjenta. Z podanych danych wynika nieprawidłowa glikemia na czczo, wyliczenie wg matematycznego wzoru może sugerować insulinooporność. Pozdrawiam.