Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczą napady objadania się jak przy bulimii, bez prowokowania wymiotów?

Cierpiałem na napady objadania się - jak przy bulimii, bez prowokowania wymiotów. Nieregularnie podejmowałem inne metody przeciwdziałające przytyciu jak : uprawianie sportu, głodówki . Ostatnio schudłem 30 kg, ale ważyłem 166 kg. Wyniki badania krwi są w normie z wyjątkiem kreatyniny, której poziom jest za niski 0,61 mg/dl. Wskaźnik GFR w normie. Mam niedosłuch oraz olbrzymią przepuklinę. 1. Czy takie wyniki mogą świadczyć o wyniszczeniu organizmu? 2. Czy mogą być problemy z RM z kontrastem?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Z Pana opisu wynika, iż trudności, które Pan opisuje (napady objadania się, okresy głodówek) są już za Panem - jeżeli tak, to gratuluję! Tego rodzaju zachowania często są sposobem rozładowania napięcia psychicznego. Oprócz negatywnego wpływu na stan fizyczny organizmu, mogą także świadczyć o trudnościach natury emocjonalnej. Warto zadbać nie tylko o stan swojego zdrowia fizycznego, lecz także psychicznego. Zdarza się, że trudno samemu jest znaleźć inne ujście dla przeżywanego napięcia czy rozwiązanie problemów niż wyuczone "pocieszanie się" jedzeniem - warto mieć w tym wspacie. Zachęcam do kontaktu z psychologiem/psychoterapeutą celem utrzymania dobrej zmiany i znalezienia lepszych dla Pana sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami. Życzę sukcesów!

0

Objadanie się i głodówki są częstymi przejawami zaburzeń odżywiania. Mogą wskazywać na trudności natury psychologicznej, tj.: trudności z kontrolą emocji, trudności w radzeniu sobie z natłokiem codziennych obowiązków, stresem. W razie ponownego wystąpienia okresów naprzemiennego objadania się i głodzenia, polecam kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą, który pomoże Panu zrozumieć naturę Pana dolegliwości. Sądzę, że najodpowiedniejszą formą psychoterapii w opisanych przez Pana objawach jest terapia poznawczo- behawioralna. Życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy