Mężczyzna , 23 lata Witam, 2 tygodnie temu przechodziłem przez grypę. Wysoka gorączka, kaszel, bóle stawowe. Od tygodnia już staram się funkcjonować ale od 3 dni nie dają mi spokoju "nerwobóle" w okolicy klatki, takie kłucie. Mam nerwicę lękową i nie wiem czy to znów atak paniki czy może powikłanie po grypie w postaci zapalenia mięśnia sercowego. Nie wiem jak wykluczyć to schorzenie bez wizyty u lekarza. Obawiam się bo wiem, że jest to groźne. Dodam, że raczej nie przeziębiłem grypy. Brałem antybiotyki i leżałem.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Grypa – Grypa jest ostrą chorobą zakaźną układu oddechowego. Wywoływana jest przez wirusy grypy, występujące w podtypach A, B oraz C. Jest to schorzenie przenoszone drogą kropelkową, więc ryzyko zakażenia jest związane głównie z przebywaniem w miejscach zatłoczonych, gdzie istnieje duże ryzyko spotkania chorej osoby.
  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).
Artykuły na ten temat