O czym świadczą nerwobóle w klatce piersiowej?

Witam. Od około 2 miesięcy towarzyszy mi uporczywy ucisk w klatce piersiowej, nerwobóle w klatce piersiowej, głównie po lewej stronie pod piersią, "płytki oddech", puste odbijanie. Napisałem w cudzysłowie, ponieważ normalnie mogę wziąć pełny, głęboki oddech, ale tak jakby coś mi to blokowało. Dodam, że mam astmę oskrzelową. Natomiast nie sądzę, żeby opisywane przeze mnie dolegliwości miały z nią związek. Z astma żyję prawie od dziecka i potrafię odróżnić jej atak od innych dolegliwości. Dodatkowo dużo się pocę, skupiam się na oddechu, biciu serca, towarzyszy mi jakiś dziwny niepokój. Gdzieś przez głowę przechodzą mi myśli, że mogę się udusić, czy dostać zawału. Dolegliwości nasilają się dzień po spożyciu alkoholu. Nie ukrywam, że jestem już zmęczony tymi dolegliwościami, znacząco obniżają komfort życia. Badania które przeprowadziłem do tej pory to EKG (wyszedł częstoskurcz komorowy, ale lekarz zrzucił to na przyjmowanie leków na astmę), echo serca (wypadanie płatka zastawki mitralnej), morfologia (nieznacznie podwyższone eozynocyty, poza tym rewelacyjnie), RTG płuc (rok temu, wyniki ok), rezonans glowy (ok). Czy powinienem wykonać jeszcze jakieś badania? Ewentualnie proszę mnie nakierowac do jakiego specjalisty powinienem się udać. Pozdrawiam

Dzień dobry, objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe. Jest to choroba, która pojawia się coraz częściej w społeczeństwie. Jej istotą jest lęk, który towarzyszy nerwicy i jest tak silny, że wywołuje objawy płynące z ciała. Do objawów somatycznych (fizycznych) należa głównie biegunki, bóle brzucha, wymioty, nudności, bole głowy, kołatanie serca, duszności, bezsenność oraz uderzenia gorąca. Zastanawiam się czy oprócz objawów fizycznych, które Pan wymienił doświadcza Pan także trudności w sferze emocjonalnej, wspomniał Pan jedynie o niepokoju. Niemniej jednak opisane objawy mogą wskazywać bardziej na trudności natury psychologicznej niż biologicznej, zwłaszcza, że Pisze Pan, że badania, które Pan wykonał wyszły w normie. Na ten moment jednak nie posiadam wystarczającej ilości informacji by stwierdzić czy to rzeczywiście jest nerwica. Dlatego też sugerowałabym wizytę u psychologa lub psychoterpauty w celu postawienia rzetelnej diagnozy. Pozdrawiam i życzę wiele spokoju i zdrowia.