O czym świadczą obolałe piersi oraz ból podbrzusza?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu się nie pokoje ponieważ zaraz po przewidywanej owulacji moje piersi zrobiły się wyraźnie większe. Były wrażliwsze ale nieszczegolnie bolały. Parę dni przed terminem miesiączki zaczęły boleć sutki ale tylko gdy zdrętwialy. Dziś rano obudziłam się z bólem podbrzusza jak na okres. Ból był silny promieniujący na plecy. Zaczęło się plamienie. Po jakiś 2 godz ustało. Szyjka jest wysoko twardawa i raczej otwarta. W jej okolicach jest krew ale wkładka jest czysta.trochę się niepokoje bo piersi puchly i bolały przed okresem ale nie aż tak i nie tak wcześnie. Okresu terminowo powinnam dostać jutro. czy mam się czym niepokoić?Współżyje ze swoim chłopakiem więc może być to ciąża. Czy poprostu takie odbiegi od normy raz na jakiś czas się zdarzają?

Lek. Michał Lenard

Sugeruję w dniu spodziewanej miesiączki wykonać test ciążowy, a w przypadku pozytywnego wyniku dodatkowo wykonać badanie b-HCG z krwi, które da pewną odpowiedź czy jest Pani w ciąży. Pozdrawiam!