O czym świadczą podane wyniki badania cholesterolu?

Dzień dobry, Otrzymałam wynik cholesterolu całkowitego, norma 3-5. Mój wynik 5. 71 jestem szczupła. Odzywiam się bardzo zdrowo. Obecnie 26t.ciszybczy wynik jest bardzo zły i o jakie badania powinnam rozszerzyć diagnostykę.

Lek. Paweł Szadkowski

Warto wykonać pełny lipidogram, czyli: TC, LDL, HDL, TG oraz podstawowe badania np. glukoza na czczo, morfologia krwi z rozmazem. Pozwoli to na dokładną interpretację, która powinna uwzględniać pani pełny obraz kliniczny, dlatego najlepiej udać się w tym celu do lekarza pierwszego kontaktu. Nieznacznie podniesiony cholesterol całkowity nie jest niczym bardzo niepokojącym, ale musi zostać uwzględnione kompletne ryzyko sercowo-naczyniowe.