O czym świadczą problemy emocjonalne u 4-letniego dziecka?

Witam. Moje pytanie również dotyczy problemu bujania się dziecka przed zaśnięciem. Syn ma skonczone 4 lata i wciąż zastanaeiam się czy to prawidlowy odruch. W wieku 2,5 lat poszedł do przedszkola, obecenie jest po raz drugi w najmlodszej grupie gdzie jest najstarszy. Od początku roku nasilenie problemów z emocjami w przedszkolu (potrafi odstawić histerie jak mu coś nie pasuje, nie slucha czasami poleceń zabiera innym zabawki) podobno nadpobudliwość. Zacząl częściej budzić sie w nocy z wrzaskim

Problemy emocjonalne u dziecka 4 letniego noga mieć różne podłoże- od całościowych zaburzeń rozwojowych, po nawarstwienie trudnych zdarzeń i stresu. Zachęcałabym do zebrania dokładnego wywiadu o zachowaniach Malucha w przedszkolu, przyjrzenia się zachowaniu, rozwojowi i relacjom synka w domu z bliskimi z z tym wszystkim podjęcia konsultacji z lekarzem pediatrą. Wspólnie podejmiecie decyzję, czy są podstawy do podjęcia dalszych konsultacji i diagnostyki (neurolog, psycholog, rehabilitant itp) czy tez wystarczą zmiany niektórych zachowań i działań w zakresie domowym i przedszkolnym.

Witam
Opisane objawy wskazują, że dziecko ma problemy z kontrolowaniem swoich emocji. Przyczyny tego mogą być wielowarstwowe i aby się temu przyjrzeć i skutecznie mu pomóc, proponuję zgłosić się z dzieckiem do psychologa dziecięcego.
Pozdrawiam
Anna Szyda