O czym świadczą strach i paraliżujący lęk?

Witam, mam 18 lat. Parę lat temu źle się poczułam, myślałam, że to tylko przemęczenie, jednak z dnia na dzień było gorzej. Ze szpitala do szpitala, badania, które nic nie wykazały. Nie wiedziałam co to jest, ale z biegiem czasu przeszło mi. Od 4 lat było dobrze, a 3 dni temu znowu się zaczęło, kołatanie serca, niekiedy nawet wydaje mi się, że się duszę i ten przerażający lęk. W internecie dowiedziałam się, że to może być nerwica lękowa, albo teraz nerwica sercowa, ponieważ doszedł jeszcze ból w okolicy serca, mostka. Nie wiem co mam robić? Boję się następnego ataku, czuję, że teraz nie dam sobie rady. Od 2 dni biorę lek ziołowy, ale nie wiem czy to coś pomoże. Proszę o jak najszybszą odpowiedź, najlepiej na maila....

Opisane objawy w dużej mierze mogą odpowiadać zaburzeniom lękowym. Aby postawić jednoznaczna diagnozę i podjąć ew. leczenie konieczna jest wizyta u psychiatry. Wcześniej proponowałbym jednak wizytę u lekarza rodzinnego w celu wykluczenia ew. podłoża somatycznego zgłaszanych dolegliwości. Dobrze byłoby wykonać bad. EKG oraz ocenić hormony tarczycy.