Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczą te wyniki przy rumieniu?

Dwukrotnie miałam rumień, IGG robione dwukrotnie i ciągle rośnie (ok. 71). Western blot negatywny. Od ok. 10 lat nie miałam do czynienia z kleszczem. O czym może to świadczyć? Jestem cały czas pod kontrolą lek., który próbuje mnie zdiagnozować.
KOBIETA, 35 LAT 9 miesięcy temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania

Diagnostyka boreliozy przebiega dwuetapowo: najpierw wykonuje się badanie metodą Elisa. Jeżeli wynik jest dodatni - wykonuje się kolejne badanie metodą Western Blott. Dopiero po dodatnim wyniku w obu badaniach można postawić diagnozę: borelioza. Jeżeli tylko jeden z wyników jest dodatni należy poszukać innych przyczyn Pani dolegliwości. Pomocna może być konsultacja u reumatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy