O czym świadczą uciążliwe wymioty?

Witam potrzebuje pomocy gdyż wszystko mi się cofa i wymiotuje pokarmem a potem samom żółcia co to może być proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Możliwe jest zatrucie pokarmowe, infekcja przewodu pokarmowego lub inna patologia. Konieczne jest rozszerzenie wywiadu odnośnie do pana dolegliwości. Jeśli objawy są nasilone i nie ustępują sugeruje udać się do lekarza. Bardzo ważne jest zapobieganie odwodnieniu stosując np. doustne płyny nawadniające (np. Orsalit) (schłodzone, bardzo często, bardzo małymi łykami).