Kobieta , 20 lat Mam 19 lat, jestem kobietą i po zjedzeniu słodyczy (szczególnie wyjatkowo slodkich lub czekolady) robi mi się gorąco i lekko się pocę, ale dotyczy to jedynie twarzy! Z początku podejrzewałam uczulenie na kakao, ale dzisiaj zjadłam żelki które nie miały w go składzie i objawy ponownie nastąpiły. Porównałam ich składy i łączył je syrop glukozowy. Martwię się, że mogą to być objawy cukrzycy bo sporo się o tym naczytałam w internecie. Bardzo prosze o jakąkolwiek informację, dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Alergia – Alergia we współczesnym świecie uznawana jest za najczęściej występujące schorzenie. Większa część chorób alergicznych ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia. Alergię wywołuje nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na określone czynniki.
  • Uderzenia gorąca – Jest to najczęstszy objaw zgłaszany przez kobiety w okresie okołomenopauzalnym. Polega na nagłym uczuciu gorąca, któremu niejednokrotnie towarzyszy zaczerwienienie twarzy i szyi. Nie poznano przyczyny tego zjawiska, ale prawdopodobnie odpowiadają za to zaburzenia krążenia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: