O czym świadczą upławy oraz swędzenie oklic intymnych?

Witam. Mam cykle 27-30 dni. W 18 dzień cyklu uprawiałam seks przerywany (partner wyszedł ze mnie na długo przed wytryskiem), był to mój drugi stosunek, pierwszy był 3 miesiące temu. Na podstawie kalendarzyka powinien być to dzień drugi po owulacji. 2 dni później pojawiło się swędzenie okolic intymnycj oraz przezroczyste upławy z białymi grudkami. Po kolejnych dwóch dniach upławy zmieniły kolor na jasno różowy, doszedł również ból brzucha. Czy to może być jakaś infekcja czy oznaki ciąży?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani dolegliwości sugerują raczej infekcję intymną, ale aby to stwierdzić powinna Pani udać się do ginekologa. Proszę również pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji. W trakcie erekcji dochodzi do uwalniania niewielkich ilości spermy, które poprzedzają wytrysk.