O czym świadczą wahania poziomu glukozy?

Mam 34 lata. Tuż po przebudzeniu robię badanie glukometrem które pokozuje 85-88. Natomiast za ok 30 min do godziny pokazuje juz 96-98. Czy to normalne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podał Pan czy oba wyniki są na czczo. Tak, czy inaczej, oba wyniki są poniżej 100, więc są w normie i nie ma powodu do niepokoju. Jeśli chodzi o badanie glikemii - glukometr jest tylko narzędziem pomocniczym i nie określa dokładnie poziomu glikemii. Aby rozpoznać zaburzenia należy oznaczać glukozę na czczo w laboratorium.