O czym świadczą wyniki badań tarczycy u 56-latka?

9 miesięcy temu miałem podwyższone TSH o 10%, nastepne 2 badania były w normie 2.8. USG tarczycy Płat prawy 13x15x44 ( obj.ok 4.2 ml), płat lewy 15x13x30 ( obj. ok. 2.9ml) Cieśń nieposzrzona ok 1.7 mm. Mam 56 lat, męzczyzna. Czy powinienem udać się do endokrynyloga? Dziękuję za odpowiedź.

Wielkość tarczycy jest bardzo mała co może wiązać się ze złą produkcją homonów tarczycy. Może Pan mieć subkliniczą postać niedoczynności tarczycy (radzę jeszcze wykonać badanie poziomu hormonu fT4). Z wynikami radzę skonsultować się jednak z endokrynologiem, który po analizie wszystkich badań wprowadzi odpowiedni sposób postępowania (być może niewielkie dawki substytucyjne hormonów tarczycy).