O czym świadczą wyniki rozszerzonej morfologii?

Witam. Kilka dni temu miałam robiona rozszerzona morfologię krwi w związku z zaplanowanym zabiegiem pobrania wycinków z szyjki macicy. Niestety wyniki wyszły poza norma RDW 11,41% norma 11,50-14,80 PLT 461,4 tys norma 140- 420 MPV 6,34 dla norma 7,1 - 12,2 Mam również wydłużony czas aptt 60,90 sex a norma to 22 - 37. Reszta jest w normie. Niedawno przebylam anginę i brałam antybiotyk duomox. Badania były pobierane w czasie miesiączki. Biorę również tabletki antykoncepcyjne kontracept. Te badania są powtórne. Pierwsze robiłam dwa dni wcześniej i były gorsze. O czym świadczą moje wyniki? Czy jest się czym martwić?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki morfologii w granicach normy, sugeruję jeszcze wykonać próby wątrobowe: aspat, alat oraz jeszcze raz aptt za około tydzień.
Pozdrawiam