O czym świadczą wysokie skoki tętna?

Witam Mam 26 lat ,od około 2 miesięcy towarzyszą mi wysokie skoki tętna. Wzrost tętna następuj podczas godzin nocnych ,przeważnie w ciągu godziny po zaśnięciu,wybudza mnie wzrost tętna.Na samym początku przy wzroście tętna podwyższało się tez ciśnienie 160/100.Następnie ciśnienie około 140/100,a tętno wahało się w granicach 150/165. Teraz ciśnienie się ustabilizowało jest w normie,ale tętno nadal wysokie w godzinach wieczornych.O czym to świadczy?Co może być przyczyną?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może ma Pan arytmię, sugeruję wykonanie ekg i zależnie od wyniku być może badanie holter ekg.
Pozdrawiam