O czym świadczą zaburzenia psychiatryczne?

Witam. Czekają mnie badania psychiatryczne. Moje objawy byly nastepujace: slyszenie glosow komentujacych moje zachowanie, smiejacych sie ze mnie, nakazujacuch mi samobojstwo lub dziwne zachowania, urojenia: ze w autobusie lub na ulicy ludzie mnie znaja, wszystko o mnie wiedza, ze bedzie o mnie w wiadomosciach (osmieszajace informacje), ze sa kamerujace mnie kamery, podsluchy, ze ludzie mnie sledza etc. Ponadto uroilam sobie, ze wie o mbie krolowa Anglii (cala sieć sposobów, w jaki się dowiedziała w glowie) i bardzo sie balam. Caly czas dreczyly mbie glosy. Potem jakos mi to minelo, teraz mam depresje, nie czuje uczuc. Czy to schizofrenia? Czy wyraziste i trwajace dlugo (4 lata) glosy wykluczaja paranoje? Chcialabym wiedziec, bo przy schizofrenii obniza sie IQ, a w paranoi nie. Czy moglam miec paranoje? Dodam, ze to ustapilo, teraz jest dół, depresja, brak uczuć jakichkolwiek. Leze na lozku i nic nie robie. Na co to z grubsza wygląda? Bede wdzieczna za odpowiedz. Dodam, ze nie leczylam sie, bo nie bylam swiadoma choroby. Dla mnie wszystko bylo realne, a mieszkalam sama. W pracy sie nie zdradzalam. Zreszta i tak ja stracilam.

Opisane objawy wskazują na schizofrenię. Jednakże dopiero szczegółowa diagnostyka będzie mogła pokazać w 100% z czym ma Pani do czynienia. Z pewnością im szybciej tym lepiej - po otrzymaniu diagnozy polecam podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam

Witam Panią
Pani poczucie, a nawet przekonanie o tym, że ktoś
Panią podsłuchuje sprawia, że odczuwa Pani lęk,
ciągły niepokój a nawet zagrożenie, co bardzo negatywnie
wpływa na Pani zdrowie psychiczne i fizyczne.
Dlatego konieczna jest konsultacja psychologiczna
i psychiatryczna.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pani problem został prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła leczenie i psychoterapię,
gdyż Pani lęki mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Proszę nie zwlekać. Tylko w ten sposób może Pani odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i poczucie bezpieczeństwa.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,
objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać na schizofrenię paranoidalną. Często po epizodzie psychotycznym następuje spadek nastroju, napędu i pojawiają się objawy depresyjne co daje obraz depresji po-psychotycznej.
W Pani przypadku niezbędna jest diagnoza psychiatryczna, postawienie rozpoznania i włączenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego. Przy dobrze leczonej schizofrenii nie zawsze dochodzi do obniżenia intelektu. W razie wątpliwości zachęcam do wykonania badań psychologicznych pod tym kątem.
Rozumiem Pani niepokój. Każda choroba daje dużo niepewności i generuje lęk. Znam wielu chorych na schizofrenię, którzy dobrze funkcjonują w społeczeństwie i swoich rolach życiowych. Aby móc utrzymać dobrą formę psychiczną najistotniejsze jest systematyczne leczenie i współpraca z lekarzem. Aby posiadać odpowiednią wiedzę o objawach oraz przebiegu choroby a także co robić w przypadku nawrotu warto aby skorzystała Pani ze wsparcia psychologa, który w kilku spotkaniach psychoedukacyjnych rozwieje Pani wątpliwości.
Powodzenia!