O czym świadczą zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze trzonów kręgów szyjnych?

Prosze o interpretacje rtg kregoslupa szyjnego i boczne. Zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze trzonow kregow szyjnych w postaci zaostrzen ich przednio bocznych krawedzi. Dyskopatyczne zwezenie przestrzeni m kregowej c-4, c-5,c-6,c-7. Zmiany zwyrednieniowe w stawach m kregowych luschki c4-c7

Z mojego punktu widzenia zmainy zwyrodnieniowe o charakterze wytworczym oraz zmniejszeniw przestrzeni miedzykregowej oznacza prawdopodobnie zaburzenie liniowisci kregoslupa zazwyczaj utrata prawidlowej lordozy szyjnej (wygiecia szyjnego) co doprowadza do przeciazen a zmiany zwyrodnienie pojawiaja sie jako obrona organizmu. Stad leczenie tylko objawow musi rozpocząć sie od odzyskania prawidlowych krzywizn kręgosłupa. Pozdrawiam Starzyk Damian www.rebalance.pl