O czym świadczą zrosty macicy w 16 tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 16tyg ciąży. Lekarz podczas usg zaniepoil mnie stwierdzeniem ze mam jakieś zrosty na macicy a przez moment chciał szukać drugiego dziecka. Wynikało to z dziwnego obrazu na usg. Widać było jakby kreskę pozioma dzieląca dziecko i na gorze jakby drugie miejsce na płód oczywiście puste. Czy jest się czym martwić? Czy wybrać się do innego lekarza w celu sprawdzenia sytuacji. A może przyczyną jest tyłozgiecie macicy?

Takie pytania należy zadawać ginekologii prowadzącemu, bo sam Pani opis tego co zauważyła w czasie badania USG jest mało medyczny i konkretny. Być może to taki typ budowy Pani macicy, który miejmy nadzieję nie będzie miał wpływu na dalszy rozwój ciąży. Szczegółowych informacji w tym względzie powinien udzielić tak jak pisałem wyżej ginekolog prowadzący znający szczegóły kliniczne.