O czym świadczy akcja serca 172 ud/min u dziecka w 12. tygodniu ciąży?

Witam, mam 29 lat jestem w 12 tygodniu ciąży to moja pierwsza ciąża. Dziś byłam na badaniach u swojego lekarza i stwierdziła że u dziecka za szybko bije serce. Dała skierowanie na usg do poradni badań prenatalnych i serduszko biło 172 ud/min czy mam się czym martwić? Boję się że coś złego dzieje się z dzieckiem. Proszę o pomoc. Ewelina

Lek. Katarzyna Szymczak

Faktycznie akcja serca jest przyspieszona, norma do ok 160 uderzen na minutę. Przyjmuje Pani jakieś leki? Stresowala się ostatnio? Może to być tylko incydent ale nie wykluczona choroba serca, wskazana dalsza diagnostyka.
Pozdrawiam