O czym świadczy ból brzucha i wysoki poziom amylozy w surowicy krwi?

Witam, mam 39 lat, od 4 miesięcy mam wysoki poziom amylazy w surowicy krwi. Zaczęłam od wartości 435 przy normie 80, internista włączył dietę ścisłą, po 2 miesiącach amylaza wzrosła na 503. USG nic nie wykazało, jajniki również są w normie. TK również nic a ja nadal cierpię. Boję się również tej amylazy, ponieważ czytałam, że ona truje mój organizm. Ból brzucha zaczyna się od lewej strony jakby za żołądkiem w dołku i promieniuje pod łopatkę. Kiedy jestem na tej diecie czyli jem tylko warzywa i białe mięso bez przypraw soli itp. to boli mnie częściej. Jeśli docisnę brzuch to wtedy na pewno pojawi się ból. Proszę o pomoc, Aga

Dzień dobry!

Podwyższony poziom amylazy sugeruje zapalenie trzustki. Objawy, które Pani opisuje też pasują do
tego schorzenia. Czy nie ma Pani problemów z cukrem?

Powinna Pani zgłosić się do gastroenterologa, który wykona dodatkowe badania potwierdzające zapalenie trzustki.

Z poważaniem