O czym świadczy ból głowy, mięśni i stawów po ukąszeniu kleszcza?

witam 8lat temu ukasił mnie kleszcz i w miejscu ukąszenia powstała czerwona plama z białym środkiem po kilku tygodniach znikła ale pojawiała się co jakiś czas i bardzo swe działa i tak przez ok rok i na tym koniec po 3latach zaczęła mieć dziwne objawy tzn było mi słabo zawroty głowy i nagle dostalam takich zawrotów głowy ze przez 2 dni nie wstalam z łyżka trafiła do neurologa i stwierdzili padaczkę i tak byłam leczona ma nią 1rok po tym czasie przyszły okropne bóle głowy znaczne pogorszenie wzroku i bóle stawów lekarz stwierdził migrenę i przeszło po jakim czasie zaszlam w ciążę objawy całkiem ustapily i pp PK 2.5roku powróciły bóle mięśni potem stopniowo bóle głowy i lekkie zawroty obecnie 6lat po ukaszeniy mam okropne bóle stawów znaczne pogorszenie wzroku prądy w głowie drżenie rąk osłabienie i lekkie uczucie niedowładu nóg każdy lekarz mówi co innego proszę o pomoc dodam ze rovilam test western blot o wyszły ujemnie w obu klasach powtórzone 2razy

Lek. Wojciech Zygmunt

Objawy najprawdopodobniej świadczą o przewlekłej neuroboreliozie oraz przewlekłej postaci stawowej boreliozy. Zmiana po ukąszeniu kleszcza (rumień wędrujący) jest objawem boreliozy pierwszorzędowej. Jeżeli nie był leczony w tamtym momencie, mogło dojść (i najpewniej doszło) do uogólnienia choroby. Na tym etapie leczenie powinno być kompleksowe, prowadzone przez lekarza rodzinnego, specjalistę chorób zakaźnych, neurologa i reumatologia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.