O czym świadczy ból głowy w części potylicznej?

Dzień Dobry, Boli mnie głowa część potyliczna ze wskazaniem na prawą stronę promieniuję do skroni. Leczę się na nadciśnienie które nie było jakoś specjalnie duże około 140-150/70-80. Teraz unormowane na poziomie 120-130/70-80 i w dalszym ciągu boli mnie głowa. Serce przebadane, nerki, wyniki krwi dobre. Jedynie została ta głowa, myślałem, że to od nadciśnienia, ale nie jednokrotnie przy 115/70 puls 60 głowa mnie bolała i obserwując siebie zastanawiam się czy to od nadciśnienia te bóle.

W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI), która pozwala wykluczyć organiczne przyczyny bólów głowy, np. guż mózgu tętniak.
W okolicy potylicznej często zaczyna się neuralgia potyliczna.