O czym świadczy ból odbytu i odbytnicy?

proszę o pomoc. Od miesiąca boli mnie odbyt i odbytnica. Ciągle czuję dyskomfort tak jakbym nie była do końca wyróżniona. Czuję pulsowanie i rozpieranie. Byłam u proktologa, miałam anoskopię i rektoskopię i wyniki w normie. Mam tylko hemoroidy zewnętrzne ale lekarz nie wie jaka jest przyczyna moich dolegliwości. Czy te bóle mogą być spowodowane tym że kilka dni przed nimi władałam palec w odbyt podczas stosunku?

Lek. Wojciech Zygmunt

Przyczyną dolegliwości są najprawdopodobniej... hemoroidy zewnętrzne. Etiologia ich powstawania jest złożona, od nadmiernie siedzącego trybu życia, po częste drażnienie okolicy odbytu. Pozdrawiam i życzę zdrowia.