O czym świadczy ból pochwy po stosunku?

Witam, w ostatnich miesiącach po każdym stosunku albo czuje ból w pochwie i łapie infekcje, albo dostaje okres, mimo że biorę tabletki hormonalne Belara. Mam chłopaka na odległość, więc spotykamy się jakoś raz w miesiącu. Co mogłoby być przyczyną? Czy mam po prostu zacząć używać dużej ilości lubrykantów, czy przyczyna może być inna?

Lek. Katarzyna Szymczak

Przyczyną może być m.in suchość pochwy, nadżerka szyjki macicy, nieprawidlowa flora bakteryjna (za mało bakterii kwasu mlekowego). Najlepiej byłoby w tej sytuacji udać się na kontrolę do ginekologa.
Pozdrawiam