O czym świadczy ból w okolicy spojenia łonowego i obniżenie szyjki macicy w 35. tygodniu ciąży?

Witam Właśnie zaczął mi się 35 tydzień ciąży. Tydzień temu lekarz stwierdził że obniżyła mi się szyjka o połowę. Od tygodnia mam ból w okolicy spojenia łonowego przy każdym ruchu. Od kilku dni brzuch mi twardnieje i często towarzyszy mi ból w okolicy jajników. Biorę już 3x dziennie po2 tabletki magnezu. Czy mam się czym martwić, że to poród się zbliża (boję się bo mała miała 1800 g. tydzień temu na wizycie).

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tego typu objawy występują to konieczne jest badanie lekarskie. Proponuje udac się do lekarza ginekologa sadze ze konieczne jest usg spojenia łonowego