O czym świadczy brak ochoty na seks po ciąży?

Witam. Po ciąży straciłam ochotę na zbliżenia. Nie potrafię się podniecic ani nie doświadczam żadnych przyjemności ze zblizen. Przed ciąża było wszystko ok. Wydaje mi się że to wina hormonów. Co na to poradzić? Gdzie iść? Nie chce aby mój związek się przez to zepsuł. Pozdrawiam!

Witam Panią
Przyczyn spadku libido u kobiet może być bardzo dużo.
Najczęściej mają one podłoże psychologiczne.
Czasami do współżycia zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżone libido związane jest ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Warto zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji
Jeżeli wyniki badań hormonów będą w porządku, to zachęcam Panią
do skonsultowania problemu z psychoterapeutą lub z seksuologiem.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani niedyspozycji i dobierze odpowiednią
technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl