O czym świadczy brak siły w mięśniach nóg?

Witam serdecznie, Mam problem z moim mężem, a dokładniej od lutego 2018 już trzeci raz miał taką sytuację, że nie miał siły w przednich mięśniach ud, aż do tego stopnia, że nie mógł zdjąć nóg z łóżka, dodam, że zawsze takie sytuacje zdarzają się albo w nocy albo późnych godzinach wieczornych. Jednak ostatnia sytuacja przeraziła mnie najbardziej, gdyż również w porach późno wieczornych mąż wysiadając z samochodu nagle nie mógł utrzymać się na nogach i po prostu upadł, próbując wstać, nie miał siły w udach, żeby zachować wyprostowaną sylwetkę i zrobić kilka kroków, co zmusiło go do powrotu do domu na kolanach. Czucie w nogach mąż ma zawsze i wtedy też miał, stan taki utrzymuje się maksymalnie 2 godziny i później przechodzi. Ogólnie mąż ma wrażliwy kręgosłup lędźwiowy i czasami dochodzi tam do przesunięć kręgów, lecz nigdy nie miał aż takiej sytuacji. Czy to może być spowodowane kręgosłupem, głową czy może tarczycą? Wyniki CRP mąż ma w normie, elektrolity też, morfologia również w normie, OB 2. Zawsze dotyczy to tych samych mięśni ud, męża przy takim osłabieniu nóg dodam, że nic nie boli. Bardzo proszę o pomoc czym mogą być spowodowane takie sytuacje. Dodam, że mąż ma 29 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna gość pilna konsultacja lekarza neurologa i diagnostyka sadze ze wskazana także będzie konsultacja lekarza reumatologa sadze ze najbardziej możliwy jest schorzenie kręgosłupa