O czym świadczy brązowe plamienie podczas stosowania NuvaRing?

Pierwszy raz stosuje antykoncepcję,zdecydowałam się na nivaring.Nieststy zaobserwowałam brązową wydzielinę i odczuwam ból w dolnej części brzucha.Powinnam jego wyjąć za około 10 dni.Czy to jest spowodowane tym,ze ta antykoncepcja jest za słaba ?i czy mogę bezpiecznie uprawiać sex ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zabezpieczenie na pewno jest pełne, przy pierwszym użyciu mogą się także pojawić plamienia. Jeśli sytuacja się powtórzy sugeruję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam