Kobieta , 24 lata Witam mam dziwne kłócie co jakiś czas bulgotanie w dolnym prawym kwadracie brzucha -podbrzusze czy to może świadczyć o problemach z jajnikami, w dodatku pogorszył mi się stan cery głównie trądzik na szyji policzkach, w dodatku mam zapalenie żołądka które leczę u gastrologa i obawiam się terapii hormonalnej doustnej czy jest jakś inna możliwość, gdyby była potrzeba stosowania hormonów?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Wydaje się iż bulgotanie może być związane z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi.
Proszę stosować probiotyki doustnie przez miesiąc.
Oczywiście USG ginekologiczne byłoby również wskazane aby nie przeoczyć czegoś istotnego.

pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.
  • Zapalenie żołądka i dwunastnicy – Zapalenia żołądka i dwunastnicy bywają określane jako nieżyty lub katary żołądka. Mogą one przebiegać z bezkwaśnością, niedokwaśnością, nadkwaśnością lub kwaśnością prawidłową soku żołądkowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: