O czym świadczy bulgotanie w dole brzucha?

Witam mam dziwne kłócie co jakiś czas bulgotanie w dolnym prawym kwadracie brzucha -podbrzusze czy to może świadczyć o problemach z jajnikami, w dodatku pogorszył mi się stan cery głównie trądzik na szyji policzkach, w dodatku mam zapalenie żołądka które leczę u gastrologa i obawiam się terapii hormonalnej doustnej czy jest jakś inna możliwość, gdyby była potrzeba stosowania hormonów?

Proszę stosować probiotyki doustnie przez miesiąc.
Oczywiście USG ginekologiczne byłoby również wskazane aby nie przeoczyć czegoś istotnego.

pozdrawiam