O czym świadczy chwilowa utrata wzroku?

Mam 44 lata. Gdy się schyliłam, nagle tak jakbym straciła wzrok. Przypominało to takie uczucie, gdy popatrzymy na słońce, a potem na jakąś rzecz, to tej rzeczy nie widzimy. Potem widziałam coraz gorzej. Po pewnym czasie znowu zaczęłam widzieć normalnie. Co oznacza taka chwilowa utrata wzroku? Pomóżcie.

Witamy serdecznie!

Chwilowa utrata wzroku, jaką Pani opisała, może mieć różną etiologię. Wśród tych najpopularniejszych znajdują się przyczyny okulistyczne i kardiologiczne.

W obydwu przypadkach powinna skonsultować się Pani z okulistą, który zdiagnozuje właściwą przyczynę oraz ewentualnie rozpocznie właściwą terapię. Wśród kardiologicznych przyczyn chwilowej utraty wzroku znajdują się wszystkie przyczyny chwilowego niedokrwienia siatkówki, która jest na to bardzo wrażliwa. Mogą być to: spadki ciśnienia, migotanie przedsionków, zwężenia tętnic szyjnych.