O czym świadczy delikatny ból stawów i mięśni?

Witam. Od 3 dni występuje u mnie taki problem. Odczuwam bardzo delikatne bóle stawów - przy stopach, kolanach, łokcie, nadgarstki. Kilka razy poczułem nawet stawy palców. Nie są to silne bóle. Mogę normalnie chodzić i funkcjonować, nie mam opuchlizny, zaczerwienień, nie mam także tych miejsc cieplejszych. Dodatkowo, podobne „czucie” mam w mięśniach - pośladki, uda z tylu, przedramiona, barki, plecy, klatka piersiowa, przy miednicach i pod klatka piersiowa. Ból podobnie jak przy stawach jest bardzo delikatny, właściwie po prostu czuje czasami jakbym miał te miejsca ciała :) Wczoraj miałem delikatny ból gardła który dzisiaj przeszedł, za to miałem rano delikatna gorączkę - której tez już nie mam. Kolejna informacja jest taka - nie wiem, czy to może mieć z tym związek - podczas jedzenia miękkiej czekolady ukruszył mi się kawałek zęba, 6 z lewej, tylna jego część. Moje pytanie brzmi - czy to może być przeziębienie (zmokłem nieco w poniedziałek, powialo mnie trochę, siedziałem i czekałem na dworze aż przestanie padać), bo nie jest to na 100 procent grypa (za słabe objawy), chodzi mi tez po głowie niedobór witaminy D3, z powodu bolących kości w miejscach starych zlaman. Ponownie, jest to bardzo delikatny, nie uciążliwy ból. Proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Pana objawy nie są groźne, prawdopodobnie przyczyną jest przeziębienie, lub grypa (objawy mogą być słabsze np. jeśli był Pan szczepiony). Jeśli chodzi o zęba, to powinien się tym zająć stomatolog. Pozdrawiam!