Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy guzek w piersi?

Dzień dobry. Kilka dni temu w jednej piersi wyczułam na samej górze, coś twardego, nie przemieszcza się to i wydaje mi się jakby było przyrośnięte. Myślałam początkowo, że to jakieś zwyrodnienie kości/żebra. Niestety mam bóle, boli pierś, ale raczej coś tam głęboko, czasem aż do kości, czasem czuje aż ból w płucu. Nie wiem co to może być. Mieszkam w Irlandii u ginekologa mam wizytę dopiero 18 lipca, u lekarza ogólnego za 2 tyg, takie były wolne terminy. Jakie badania zrobić? Co to w ogóle może być? Może USG, badanie krwi? Mam dwoje malutkich dzieci... Ból w tych okolicach trwał już ok miesiąc, ale myślałam, że to mięsień sercowy, niestety wyczułam ten guzek... Dodam jeszcze, że babcia ze strony mamy miała raka piersi i wycięto jej pierś. Czy włókniak/naczyniak boli? Czy tylko guzki? Wydaje mi się, że jest wielkości ok 2 cm, ale nie jest okrągły a raczej płaski i długi. Proszę o poradę...

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Powinna Pani udać się do lekarza wcześniej. Może Pani wcześniej wykonać mammografię, ale ocenę wyniku dokona lekarz, może Pani z wynikiem badania udać się do umówionego specjalisty. Nie musi to być nowotwór, ale weryfikacji dokona lekarz po badaniu usg lub po ocenie mammografii.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy