O czym świadczy małe endometrium po ostawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, niecałe 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne lesinelle, brałam przez prawie 4 lata, mam 23 lata, ostatnio w 21 dniu cyklu miałam robione usg dopochwowe, wyszło, że miałam owulacje a w jajniku jest ciałko żółte jednak moje endometrium to tylko 4,6 mm. Dlaczego jest tak małe? Czy nie odbudowało się jeszcze po odstawieniu tabletek? Bardzo się tym martwię, czy jest szansa, że się jeszcze odbuduje? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że szansa jest. Opis może wskazywać na niedomogę lutealną sądzę że warto jest wykonać badania hormonów płciowych