O czym świadczy mój wynik ekg?

Dzien dobry, dwa dni temu udało mi się zrobić ekg. Wynik mam następujący: rytm komór - 59/min Odstęp PR - 189 ms Czas QRS - 120 ms QT/QTc - 408/407 ms Osie P-R-T 43 8 25 Śr. RR - 1011 ms QTcB - 405 ms QTcF - 406 ms czy mam powody do niepokoju.Dziękuje za pomoc

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Badanie ekg oceniamy na podstawie wyglądu wykresu. Wartości liczbowe, które Pan podał służą jako dodatkowa informacja, ale nie są istotą badania. Dlatego nie można w ten sposób zinterpretować badania ekg. Powinien Pan w celu interpretacji zgłosić się do lekarza i pokazać mu zapis ekg.