O czym świadczy mój wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

moj wynik RM prosze o pomoc w interpretacji .fizjologiczna lordoza lędzwiowa zachowana poziome ustawienie kosci krzyzowej zmiany zwyrodnieniowe w postaci zaostrzen na krawedzi trzonów,odwodnienia tarczy L5\S1 i sklerotyzacji podchrzęstnej powierzchni stawowych w małych stawach kręgosłupa wymiar strzałkowy ograniczen kostnych kanału kregowego w normie .na poziomie L5\S1 stwierdza sie uwypuklenie tarczy miedzykregowej typu bilging,do kanału i otworów miedzykręgowych na glebokosc 5 mm,ze zwężeniem obu otworów miedzykregowych i z przyleganiem do lewego nerwu rdzeniowego L5 w obrebie otworu m\k-mozliwa kolizja ułożeniowa. prawidłowy stożek koncowy rdzenia kręgowego jest połozony na poziomie L2

Opis MRI to za mało ; Ważne objawy, stan Pacjenta . Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, ocena stanu zdrowia, obciążeń, wynikow badań.
Czy objawy nasilają się ? Od jak dawna? Pozdrawiam i zapraszam