O czym świadczy moje badanie mózgowia?

Witam , co to znaczy ? Dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. W okołokomorowej istocie białej okolicy obu trójkątów komorowych oraz prawego rogu czołowego rozlane nieostro ograniczone obszary wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niecharakterystyczny. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę PVL, zmiany po urazie aksonalnym (uraz w wywiadzie) oraz zmiany o etiologii demielinizacyjnej. Do rozważenia badanie kontrolne RM. Poza tym mózgowie bez (innych) zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, bez cech ucisku. Przymózgowa rezerwa płynowa zachowana.

Opis MRI : " Dwufazowe badanie RM mózgowia w obrazach T1 i T2 zależnych oraz w sekwencjach FLAIR i DWI, w płaszczyznach poprzecznych, czołowych i strzałkowych. W okołokomorowej istocie białej okolicy obu trójkątów komorowych oraz prawego rogu czołowego rozlane nieostro ograniczone obszary wysokosygnałowe w obrazach T2 zależnych i w sekwencji FLAIR, nie ulegające wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz niecharakterystyczny. W diagnostyce różnicowej należy brać pod uwagę PVL, zmiany po urazie aksonalnym (uraz w wywiadzie) oraz zmiany o etiologii demielinizacyjnej. Do rozważenia badanie kontrolne RM. Poza tym mózgowie bez (innych) zmian ogniskowych. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, bez cech ucisku. Przymózgowa rezerwa płynowa zachowana. " OBRAZ MRI GŁOWY do interpretacji klinicznej, do pełnej konsultacji neurologicznej z dokumentacją badań i historią leczenia ; Konieczna pełna ocena stanu zdrowia i sprawności pacjenta, schorzeń współistniejących; Pozdrawiam i zapraszam