O czym świadczy napadowy, przeważnie suchy, duszący kaszel nasilający się w nocy?

Witam, proszę o interpretację mojego wyniku badania krwi w kierunku krztuśca: przeciwciała w klasie IgA: 2,49 IU/ml, zakresy ref.: do 5 lat test ujemny <2 IU/ml, 5-10 lat test ujemny <6 IU/ml, powyżej 10 lat test ujemny <12 IU/ml. Jako dorosła osoba nie byłam szczepiona na krztusiec. Od kilku tygodni mam napadowy, przeważnie suchy, duszący kaszel nasilający się w nocy i powodujący ból w tylnej części głowy, z temp. 37,5 - 38 st. Dodatkowo objawy podobne do ropnego zapalenia spojówek.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyną kaszlu może być bardzo dużo. Czy Kaszel jest duszący tak że brakuje tchu? Czy ma Pani kontakt ze małymi dziećmi?niezbędna jest badania lekarskie abym mógł coś więcej powiedzieć.