O czym świadczy nieregularny cykl miesiączkowy, przytycie oraz ogólne osłabienie?

Witam ! Mam 23 lata i problem z miesiączka. Ostatnia miesiączka wystąpiła 18 kwietnia i od tamtej pory nic. Miałam jakieś skąpe plemienia,ale nic poza tym. Robilam kilka razy test ciazowy, wynik za kazdym rszem negatywny We wrześniu ubiegłego roku odstawilam tabletki antykoncepcyjne i od tamtej pory moja miesiączka jest nieregularna. W ostatnim czasie czuje się bardzo osłabiona i sporo przytyłam. W zeszłym tygodniu wykonałam wszystkie badania tarczycowe. Wszystko w normie. Dodam jeszcze że mieszkam za granicą i nie mam dużej możliwości odwiedzenia specjalisty.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Generalnie poza ciążą istnieje wiele przyczyn braku miesiączki jak zaburzenia hormonalne, zespół policystycnych jajników, hiperprolaktynemia. W takim wypadku wskazana jest dalsza diagnostyka...