O czym świadczy niespokojne zachowanie podczas snu u dwulatka?

Mój synek ma 2 lata i 4 miesiące. Poród pierwszy dość trudny, dwa obrzęki/otarcia po porodzie. Gdy miał miesiące, zaczął energicznie kulać się na boki przy zasypianiu i podczas snu. Nie przeszkadzało mu nawet gdy uderzał główką w szczebelki. Od jakiegoś czasu w nocy kula się bardzo gwałtownie, a do tego całym głosem krzyczy, śpiewa, opowiada coś. Jest jakby w letargu. Przerwanie mu tego rytuału to jakby wybudzenie go, a wtedy płacze. Często trwa to nawet przez 5 godzin w ciągu nocy. Co robić?

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u neurologa dziecięcego. Pewnie trzeba będzie też zrobić video EEG we śnie. Proszę nie zwlekać tylko udać się do specjalisty.
Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Dzień Dobry Pani,

Zachęcam Panią do skonsultowania niespokojnego snu u Pani synka, u lekarza pediatry.
I jeszcze pytanie, czy synek śpi sam w pokoju, czy ma Panią w zasięgu wzroku, przed zasypianiem? (to też jest ważne).

Z pozdrowieniami, dla Pani i Synka,
Irena Mielnik-Madej