O czym świadczy obecność przeciwciał przeciw toskoplazmie IgG?

Witam,
mam 22 lata i jestem w 8 tc. Właśnie odebrałam wyniki badań i jestem lekko skołowana. Wyniki badań krwi raczej są w normie, jedynie NEUT% 73,6 % przy normie 45-68 oraz LYMPH% 21,2% przy normie 25-40. Ale nie to jest powodem mojego niepokoju, a wyniki toxoplazmozy i moczu.
Jeżeli chodzi o toxo: IgG 124,9 IU/ml oraz IgM ujemny. Wyniki badań moczu przedstawiają się następująco: Barwa - bursztynowy Przezroczystość - czysty Ciężar właściwy - 1,025 pH - 5 Leukocyty - obecne / µl Azotyny - negatywny Białko - 1,5 mg/dl Cukier - nieobecny Ketony - 5 mg/dl Urobilinogen - 1 mg/dl Bilirubina - 1mg/dl Erytrocyty - negatywne / µl Nabłonki wielokątne - pojedyncze Leukocyty - 4-9-13 Moczany bezpostaciowe - poj, Śluz - pojedyncze pasma wizytę u lekarza mam dopiero na 19.05.10 i nie jestem pewna czy przy takich wynikach mogę czekać do ustalonej wizyty, czy też powinnam udać się niezwłocznie?
Dodam również że przyjmuję lek D**** ponieważ mam problemy z nadciśnieniem oraz kilka dni temu pojawiło się u mnie plamienie z dróg rodnych i przyjmuję dopochwowo L**** (syntetyczny progesteron).
Bardzo proszę o interpretację wyników badań. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Pani wyniki są zadowalające. Obecność przeciwciał przeciw toskoplazmie IgG świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu i odporności. Powodem do niepokoju byłaby obecność przeciwciał IgM, świadczących o świeżym zakażeniu. Można się "przyczepić" jedynie do obecności ciał ketonowych w moczu. Może to być jednak spowodowane np. wymiotami, godzeniem spowodowanym nudnościami etc. Należałoby skontrolować to w kolejnym badaniu moczu. Może Pani jednak odczekać z tym do zaplanowanej wizyty u lekarza, nie ma pośpiechu.
Pozdrawiam serdecznie!