O czym świadczy obniżenie się brzucha w ciąży?

witam jestem w 36tygidniu. Lekarze wyznaczył mi termin cc na 2 lipca. Wczoraj gwałtownie opuścił mi się brzuch. A dziś położna powiedziała że tętno dziecka znalazła ok 10cm poniżej pępka. Czy jest możliwe żebym niebawem zaczęła rodzić? Dodam że mała jest ułożoną główka w dół.

Lek. Paweł Szadkowski

Obniżenie się brzucha może zwiastować poród, podobnie niższe ułożenie dziecka. Jest tylko kilka dni przed terminem, więc nie ma powodu się niepokoić zbyt wczesnym porodem.