O czym świadczy obniżona temperatura ciała?

Witam, Co jakiś czas odczuwam ból głowy. Zaczyna mnie ten objaw coraz bardziej niepokoić. Po zmierzeniu temperatury ciała okazuje się, że mam temperaturę ok. 35,6 C - 36 C, a więc bardzo niską. Czy ten ból może mieć jakiś związek z obniżoną temperaturą? Co może być przyczyną obniżonej temperatury ciała? Czy może mieć to związek z czym groźnym dla zdrowia? Nigdy wcześniej tak często nie odczuwałam bólu głowy. A jeżeli już ból głowy się pojawiał miał on związek z wysoką gorączką. Teraz jednak jest inaczej. Bólowi głowy nie towarzyszy podwyższona temperatura, ale wręcz przeciwnie - obniżona. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy te mogą mieć związek ze sobą, choć nie jest to rzecz pewna. Warto jednak podkreślić, że niektóre osoby po prostu mają taką temperaturę ciała i nie jest to związane bezpośrednio z chorobą.