O czym świadczy obniżony poziom ALT?

Witam. Robiłam nie dawno badania krwi i chciałam się spytać o czym swiadczy obnizone ALT u mnie wynosi 6, anty-TPO 600, TSH 8.5, choruje na chorobe hashimoto w usg widoczne liczne zwłoknienia. Przyjmuję euthyrox N100

Lek. Tomasz Budlewski

Podwyższony wynik TSH może wskazywać na niedoczynność tarczycy, natomiast wzrost anty-TPO może świadczyć właśnie o chorobie hasimoto, czy też o chorobie Gravesa Basedowa, poporodowym zapaleniu tarczycy. Co do wyniku ALT to świadczy o tym, że nie występuje uszkodzenie komórek wątrobowych. Proponuję udać się z powyższymi wynikami do endokrynologa. być może będzie konieczność modyfikacji leczenia.