O czym świadczy odcinkowe zgrubienie błony śluzowej ściany przyśrodkowej zatoki szczękowej?

Witam, czy mógłbym prosić o interpretację TK zatok: polip śr 9 mm przy ścianie górnej zatoki szczękowej prawej oraz śr 4 mm w zachylku oczodolowym zatoki szczękowej lewej.Odcinkowe zgrubienie błony śluzowej ściany przysrodkowej zatoki szczękowej lewej w jej części dolnej - 3 mm oraz ściany dolnej zatoki kinowej prawej - 4 mm. Kompleksy ujściowo - przewodowe obustronnie drożne. Upowietrzniona malzowina nosowa środkowa prawa. Dziękuję i pozdrawiam

PO pierwsze z jakiego powodu robił Pan sobie w tym wieku TK zatok? Jakie ma Pan dolegliwości? Po drugie, my, niektórzy laryngolodzy sami opisujemy sobie wyniki TK zatok ponieważ radi0lodzy mają inne podejście do tej sprawy.OGÓLNIE je3steś zdrowy na zatoki.